Adana Büyükşehir Belediyesi 4. Şehir Tiyatroları Buluşması

Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın bu yıl 4’üncüsünü organize ettiği Şehir Tiyatroları Buluşması’na kent halkı ilgi gösteriyor.

Adana Büyükşehir Belediyesi 4. Şehir Tiyatroları Buluşması
Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın bu yıl 4’üncüsünü organize ettiği Şehir Tiyatroları Buluşması’na kent halkı ilgi gösteriyor. 1 Kasım’a kadar sürecek ücretsiz her yaştan tiyatrosever, ücretsiz tiyatro izlemenin keyfini sürüyor.

Türkiye, Azerbaycan, Gürcistan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden 19 tiyatro topluluğunun katılım sağladığı Adana Büyükşehir Belediyesi 4. Şehir Tiyatroları Buluşması, “Nor Betmez” ve “Zil Sesi” oyunlarıyla devam etti.

Etkinliğin üçüncü gününde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Beyarmudu Belediyesi Güney Mesarya Halk Tiyatrosu, Nor Betmez oyunuyla seyircinin karşısına çıktı. İzel Seylani’nin yazıp, yönettiği Nor Betmez’de 1955-60 yılları arasında Kıbrıs adasında yaşanan kuraklık ve buna bağlık olarak Maserya halkının geçim sıkıntısı anlatıldı. Kıbrıs kültürünün dünürcülük, kına ve düğün geleneklerinin irdelendiği, birbirine aşık iki gencin kavuşma hikayesinin yansıtıldığı oyunu seyreden Adanalı tiyatroseverler, sanatçıları ayakta alkışladı.

Abdula Şaik adına etkinliğe katılan Azerbaycan Devlet Kukla Tiyatrosu ise “Zil Sesi” adlı oyunu oynadı. Kardeş ülke Azerbaycan’ın kukla sanatındaki ustalığını ortaya koyan oyunda da Adanalılar salonda boş koltuk bırakmadı.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom