Artvin Hayvan Bakımevi'ne kavuşuyor

Artvin Belediyesi, Artvin’in ilk kapsamlı hayvan barınağı projesiyle Artvin’de önemli bir soruna daha neşter vuruyor.

Artvin Hayvan Bakımevi'ne kavuşuyor
Genel
Artvin Belediyesi, Artvin’in ilk kapsamlı hayvan barınağı projesiyle Artvin’de önemli bir soruna daha neşter vuruyor. Çayağzı Mahallesi eski çöp döküm alanı yanında çalışmaları devam eden ‘Hayvan Bakımevi’ Projesi tamamladığında, hayvan bakım evi ünitesi ve idari ofis olmak üzere iki bölümden oluşacak. Birinci bölüm olan hayvan bakım ünitesi bölümünde; hayvan bakım odaları, bahçeler, yavrulu anne bakım ünitesi, uyuz bakım ünitesi, malzeme ve mama deposu yer alacak.

İkinci bölüm olan İdari ofis bölümünde ise; ameliyathane, müşahede ünitesi, malzeme ve mama deposu, karantina ünitesi, hekim odası, idari Ofis ve kafeteryadan oluşuyor.

Artvin Belediyesi’ne ait modern hayvan barınağında tamamlandığında sahipsiz hayvanlar için belediyenin veterinerlerinin gözetiminde bakımları yapılacak. Sokak hayvanları ve sahipsiz hayvanların muayene ve kontrolleri ile aşıları yapılacak. İldeki kapsamlı ilk hayvan bakım evi olacak olan bu tesis tamamlandığında Karadeniz Bölgesi’nin örnek projelerinden biri olmuş olacak. Yüzde 35’i tamamlanan tesisin 2018 yılında hizmete girmesi bekleniyor.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom