Avcılar Midyat'ta okul onardı, öğrencilere yardım etti

Av Mevsimi Ailesi, Mardin’in Midyat ilçesindeki bir okulu onarıp, öğrencilere giyim ve kırtasiye malzemesi yardımında bulundu.

Avcılar Midyat'ta okul onardı, öğrencilere yardım etti
Genel
Av Mevsimi Ailesi, Mardin’in Midyat ilçesindeki bir okulu onarıp, öğrencilere giyim ve kırtasiye malzemesi yardımında bulundu.

Av Mevsimi Ailesi, Midyat ilçesi Bardakçı Köyü İlkokulunu onardı. Tepeden tırnağa okulu yenileyen ve tüm ihtiyaçlarını karşılayan grup, öğrencilere de giyim ve kırtasiye malzemesi yardımında bulundu. Malzemeler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Altay, Şube Müdürü Mahir Coşgun, Karakol Komutanı Kıdemli Başçavuş Muharrem Durmaz, Av Mevsimi Ailesi Midyat Temsilcisi Yusuf Sönmez, öğretmen ve öğrencilerin katıldığı bir tören ile öğrencilere dağıtıldı.

Midyat Temsilcisi Sönmez’e çiçek vererek, teşekkür eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Altay, “Amelin en hayırlısı az da olsa devamlı olanıdır. Umarım bu sürekli bir hal alır. Toplumsal anlamda örnek teşkil eden bir durum. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında çok anlamlı bir çalışma oldu, tekrar teşekkür ederiz” dedi.

Yapılan çalışmadan dolayı memnuniyetini dile getiren Muhtar İsa Şahin ise, “A’dan Z’ye, sadece okulun boyası, onarımı değil, çocuklarımızın çantasından tut, elbisesine, ayakkabısına kadar aldılar. Öğrencilerim ve velilerim adına çok çok teşekkür ederim. Bu çocuklarımız inşallah devletimize faydalı olurlar” diye konuştu.

Av Mevsimi Ailesi’nin 2014 yılında kurulduğunu dile getiren Midyat Temsilcisi Yusuf Sönmez ise, şunları kaydetti:

"Yurt içinde ve yurt dışında yaklaşık 30 bin üyemiz bulunuyor. Birinci ilkemiz, devletin bölünmez bütünlüğünü ilke edinmek ve sorumluluk bilinci dostlarımızla bu işlere el atmaktı. 2015 yılında Diyarbakır’da, 2016’da Van’ın Özalp ilçesinde ve 2017 yılında da Bardakçı köyüne bir yardım kampanyası düzenledik. Buraya muhtarımızı ziyarete geldim, okulumuzun da durumunu gördük ve elimizden geleni yaptık.”
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom