Bingöllü öğrenciler Karabük'e uğurlandı

İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen "Biz Anadoluyuz Projesi" kapsamında Bingöllü 120 öğrenci Karabük’e gitti.

Bingöllü öğrenciler Karabük'e uğurlandı
Eğitim
İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen "Biz Anadoluyuz Projesi" kapsamında Bingöllü 120 öğrenci Karabük’e gitti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun başlattığı ‘Biz Anadoluyuz Projesi’ kapsamında Bingöl’den 2’nci grupta yer alan 120 öğrenci, otobüsle Karabük’e uğurlandı. Bingöl’den yine Karabük’e gönderilen grupla, projeye katılan öğrenci sayısı 180’e ulaştı. Öğrenciler İl Özel İdaresi bahçesinde yapılan programının ardından uğurlandı.

Proje kapsamında Karabük ve Muğla’ya gruplar toplam bin öğrencinin geziye gönderilmesini hedeflediklerini anımsatan Bingöl Valisi Ali Mantı, “Son derece anlamlı ve pratik sonuçları itibarıyla faydalı bir proje. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın gezerek öğrenmeleri, sosyalleşmeleri ve kültürel hafızalarını geliştirmeleri için bir fırsat niteliğinde. Çocuklarımızın terör ve benzeri faaliyetlerden uzak kalmaları, zihinsel ve ruhsal olarak sağlıklı büyümeleri için bu tür projelerin desteklenmesi gerekir. İnşallah bu geziler vesilesiyle çocuklarımızda millet ve vatan duyguları daha fazla gelişecek. Aynı coğrafyanın fertleri olma bilinci daha fazla pekişecektir. Ben bu duygularla tekrar çocuklarımıza hayırlı yolculuklar diliyorum” diye konuştu.

Programa, Vali Ali Mantı, Vali Yardımcısı Cevat Gün, Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom