Büyükşehir'den kanserden korunma ve erken teşhis standı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile İl Halk Sağlığı Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen etkinlikte özellikle bayanlara kanserden korunma yolları ve erken teşhis standı açtı.

Büyükşehir'den kanserden korunma ve erken teşhis standı
Sağlık
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile İl Halk Sağlığı Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen etkinlikte özellikle bayanlara kanserden korunma yolları ve erken teşhis standı açtı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’nin Eşi Sema Çiftçi’nin destek verdiği kampanya doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi’ne ait kanser tarama aracı, Toplama Merkezinde konuşlandırıldı. Halkı bilgilendirmek amacıyla kurulan stant sayesinde Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Dairesi Tanıtım Şube Müdürlüğü çalışanları halkı bilgilendirdi. Kampanya kapsamında ayrıca duraklara asılan bilbordlarda kanserden korunma yolları anlatıldı.

Şanlıurfa İl Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr. Hasan Şık, Basın Halkla İlişkiler Dairesi Tanıtım Şube Müdürü Sait Koyuncu, Kadın Aile Şube Müdürü Sibel Sakızcı ve beraberindekilerle birlikte Balıklıgöl hattı olan Ring otobüsüne binerek broşür dağıtan Sema Çiftçi, “Kanser Kaderimiz Olmasın” diyerek farkındalık oluşturdu ve özellikle bayanlara kanserin erken teşhiste önemine vurgu yaptı.

Büyükşehir Belediyesi olarak halka kanserden korunma yollarını ve erken teşhisi anlattıklarını belirten Sema Çiftçi, “Biliyorsunuz ki bu hafta meme kanserinden korunma haftası. Bizde bu amaçla halkımızı bilinçlendirmek istedik. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve İl Halk Sağlığı Müdürlüğümüz ile koordineli çalışıyoruz. Göründüğü gibi kanser tarama aracımızda burada halkı bilinçlendirmek için hizmet veriyor. Şanlıurfa il sınırlarındaki tüm ilçelerimizde mahallelerimizi dolaşarak halkımızı bilgilendiriyoruz. Bugün Toplama Merkezinde oluşturulan standımızda bayanlarımızı meme kanserine ilişkin bilgilendirme amacıyla çanta, broşür, kitapçık dağıttık. Kanser kaderimiz olmasın diyerek tüm halkımıza sağlı günler diliyorum” dedi.

Şanlıurfa İl Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr. Hasan Şık’ta yaptığı açıklamada kendilerine bu konuda destek veren Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’ye Eşi Sema Çiftçi’ye ve çalışma ekibine teşekkür etti.

Büyükşehir Belediyesi’nin kendilerine tahsis ettiği kanser tarama aracı sayesinde ve oluşturulan stantlar sayesinde halkı önemli ölçüde bilgilendirdiklerini kaydeden Dr. Şık, tüm vatandaşları ücretsiz kanser taraması için KETEM’e davet etti.

Büyükşehir Belediyesi’ne ait kanser tarama aracı ve bilgilendirme standı toplama merkezinde bir hafta bilgilendirme yapacak.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom