Edirne'nin ilk kadın ambulans şoförü direksiyona geçti

Edirne Fırıncılar Odası tarafından Edirne Belediyesi’ne hibe edilen ambulansın direksiyonuna kadın şoför geçti.

Edirne'nin ilk kadın ambulans şoförü direksiyona geçti
Genel
Edirne Fırıncılar Odası tarafından Edirne Belediyesi’ne hibe edilen ambulansın direksiyonuna kadın şoför geçti. Edirne’de ilk kadın ambulans şoförü olma özelliğini taşıyan sürücü Çiçek Yalçın, "Uzun süredir hayalini kurduğum bir işti ambulans şoförlüğü" dedi.

Edirne Fırıncılar Odası tarafından bir süre önce Edirne Belediyesine hibe edilen hasta nakil ambulansı, Edirne Belediyesi önünde düzenlenen törenle hizmete alındı. Ambulansın direksiyonuna ise kentte bir ilk yaşanarak kadın sürücü geçti."Edirne’nin ilk kadın ambulans şoförü işe başladı"

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, ambulansın hizmete alımı öncesi yaptığı konuşmasında, "Edirne’nin ilk kadın ambulans şoförünü hizmete başlatıyoruz. Çiçek Yalçın kardeşimiz bu konuda tüm eğitimlerini aldı. Fırıncılar Odası Derneğinin bugün bize ikinci hibe ettiği ambulansı hizmete alıyoruz. Hasta nakil ambulansı hem de Edirne’nin ilk kadın ambulans şoförü Çiçek Yalçın’ı da işe başlatıyoruz. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi."Uzun süredir hayalini kuruyordum"

Edirne’nin ilk kadın ambulans şoförü olma özelliğini taşıyan Çiçek Yalçın da "Hayırlısıyla bugün görevimize başladık. Uzun süredir hayalini kurduğum bir işti ambulans şoförlüğü. Gerekli başvurularımı yaptım ve bugün görevime başladım. Herkese çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom