Güvercinler görücüye çıktı

Tekirdağ’ın Kapaklı ilçesinde Trakya Güvercin ve Kanatlı Hayvan Severler Derneği tarafından ikincisi düzenlenen festivalde Türkiye’nin dört bir yanında gelen güvercinler ve kanatlı hayvanlara ilgi yoğun oldu.

Güvercinler görücüye çıktı
Haberde İnsan
Tekirdağ’ın Kapaklı ilçesinde Trakya Güvercin ve Kanatlı Hayvan Severler Derneği tarafından ikincisi düzenlenen festivalde Türkiye’nin dört bir yanında gelen güvercinler ve kanatlı hayvanlara ilgi yoğun oldu. 500 TL ile bin 500 TL arasında fiyat biçilen güvercinler, gün boyu festival alanında görücüye çıktı.

Recep Güven Parkından düzenlenen 2’nci Trakya Güvercin ve Kanatlı Hayvan Severler Derneği Festivali’ne Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Kapaklı Belediyesi Meclis Üyeler, Trakya Güvercin ve Kanatlı Hayvan Severler Derneği Başkanı Eşref Akgün ve çok sayıda davetli ile vatandaş katıldı.

Düzenlenen festivale Türkiye’nin dört bir yanından Güvercin ve Kanatlı Hayvan yetiştiricileri katıldı. Birbirinden güzel ve alımlı güvercinler görücüye çıkarken en düşük güvercin fiyatı 500 TL iken en pahalısı bin 500 TL’den alıcı buldu. Güvercin besicileri festivale getiremedikleri ve fiyatları 10 bin TL’yi bulan güvercinlerinin de mevcut olduğunu ifade ettiler. Festivalde Süs Kuşları, Süs Tavukları, Oyun Kuşları, Trakya Makarası Güvercinleri, Trakya Oynar Güvercinleri, Kostüm Kuşları, Kelebekler, Bango ve Posta Kuşu cinsleri sergilendi.

Trakya Güvercin ve Kanatlı Hayvan Severler Derneği Başkanı Eşref Akgün, festivale katılan herkese teşekkür etti ve festivalinin düzenlemesinde emeği geçenlere plaket takdim etti. Öte yandan Kaymakam Mehmet Yüzer ile Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’da güvercin ve kanatlı hayvanlara ilgi gösterdi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom