İzol; Birlik ve beraberliğimizi korumalıyız

Mersin Turizm İşlemecileri Derneği (MERTİD) Başkanı Hamit İzol, Mersin’de geçtiğimiz günlerde polis servis aracına yapılan hain saldırıyı lanetleyerek birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.

İzol; Birlik ve beraberliğimizi korumalıyız
Genel
Mersin Turizm İşlemecileri Derneği (MERTİD) Başkanı Hamit İzol, Mersin’de geçtiğimiz günlerde polis servis aracına yapılan hain saldırıyı lanetleyerek birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.

Uzun zamandır Mersin’de herhangi bir terör olayı yaşanmadığına dikkat çeken İzol, bunun Mersin’in birlik ve beraberliğinin bir göstergesi olduğunu söyledi. Son zamanlarda Mersin’i kışkırtmaya çalışanların olduğunu savunan İzol, “Bu yaşadığımız son patlama, bunun göstergesidir. Şehrimizi karıştırmaya çalışan insanlara meydan vermememiz gerekiyor. Tüm Mersin halkı olarak, iş insanları olarak herkesin dikkat etmesi lazım. Bu insanlar bizim şehrimizi karıştırmak için çaba içinde olabilirler. Ama bizim de şehrimizi korumak için çaba içinde olmamız gerekiyor. Neyse ki, Allah şehrimizin, bizim yüzümüze baktı. Polislerimiz ve sivil vatandaşlarımız bu olayı yaralı olarak atlattı” dedi.

Mersin’in stratejik olarak çok önemli bir konumda olduğunu vurgulayan İzol, “Mersin’in huzuru, bütün Türkiye’nin huzuru demektir. Mersin’deki bir huzursuzluk, bütün Türkiye’nin huzursuzluk verir. Çünkü Mersin küçük bir Türkiye’dir. O yüzden Mersin hem ülkemiz açısından çok önemli bir kent hem de bizim açımızdan da çocuklarımızın yaşadığı ve geleceğimiz olan kenttir. O yüzden dışarıdan gelip şehrimizi karıştırmaya çalışanlara meydan vermememiz gerekiyor" diye konuştu.

Şehrin huzurunun bozulmamasının iş anlamında da çok önemli olduğunun altını çizen İzol, böyle bir olaydan en çok turizmcilerin etkilendiğini ifade ederek şöyle devam etti; "Turizmciler bu işten en çok etkilenen iş grubudur. Çünkü en ufak bir sorunda bu şehirden insanlar çekilir. Yani en büyük darbeyi turizm yer. Genel anlamda dünyada böyledir. Paris’te olan bir patlama sonucu o sene Fransa’ya gidenlerin sayısı düştü. Bu yüzden birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi korumamız lazım. Söylemlerimizde nefret değil, birlik ve beraberlik çağrısı olmalıdır. Kentimizin geleceği hepimizin birlik ve beraberliğinden geçmektedir.”
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom