Kars'ta, tarihi yapılara kadın eli değdi

Kars’ta, tarihi yapıların restorasyonuna kadın elin değdi.

Kars'ta, tarihi yapılara kadın eli değdi
Haberde İnsan
Kars’ta, tarihi yapıların restorasyonuna kadın elin değdi. Kente bulunan tarihi yapılar tek tek gün yüzüne çıkarılıyor.

Kentte bir çok tarihi yapının restorasyon çalışmalarını yürüten İnşaat Mühendisi Neriman Alay, Tren Garı sahasında bulanan 4 tarihi yapıyı Kars’a kazandırıyor.

Devlet Demir Yolları (DDY)’ye ait tarihi binaların ve lojmanların restorasyonu için kollarını sıvayan Alay, amaçlarının kentteki tarihi yapıları dokusuna uygun bir şekilde yaparak Kars’a kazandırmak olduğunu belirtti.

Sivas TCDD 4. Şube Müdürlüğü uhdesinde bulunan Kars Gar Sahası içerisinde olan 4 adet tescilli binanın restorasyon projesine uygun tadilat ve çevre düzenlemesi işi ihalesine giren ve ihaleyi alan İnşaat Mühendisi Neriman Alay, ihalenin ardından işe hızlı başladı. Kars’ın iklim şartlarını da göz önünde bulunduran Alay, kar yapmadan tarihi binaların dışarıda yapılması gereken işleri bitirmeyi hedefliyor.

Firma olarak işi teslim aldıklarını ifade eden Neriman Alay, belirlenen sürede içerisinde çalışmalarını tamamlayarak restorasyonları yapılmış binaları yetkililere teslim edeceklerini belirtti.

Kars Gar Sahası içerisinde bulunan 4 adet tescilli binanın restorasyon projesine uygun tadilat ve çevre düzenlemesi yaklaşık 2 milyon 342 bin TL bedelle 210 iş günü içerisinde yaptırılarak yer teslimi yapılacak.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom