Mersin Büyükşehir Belediyesi'nden eğitime destek

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin eğitime destek çalışmaları kapsamında bu yıl 32 bin 915 öğrenciye kırtasiye yardımında bulunduğu bildirildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nden eğitime destek
Eğitim
Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin eğitime destek çalışmaları kapsamında bu yıl 32 bin 915 öğrenciye kırtasiye yardımında bulunduğu bildirildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığının koordinesi ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığının çabaları ile kent merkezinin yanı sıra Mersin’in en uzak köylerine kadar ulaşan eğitim desteği, çocukların yüzünü güldürmeyi, öğrenci velilerinin ise aile bütçesini rahatlatmayı başarıyor.

2014 yılında 7 bin 103, 2015’de 7 bin 944, 2016 yılında 7 bin 746 üniversite öğrencisine geri ödemesiz eğitim yardımı veren Büyükşehir Belediyesi, 31 Ekim 2017 tarihine kadar sürecek olan başvurularla şimdiden 7 bin 150 öğrenciye ulaştı. Yıllık 900 lira eğitim yardımı yapan Büyükşehir Belediyesi, yaklaşık 25 bin üniversite öğrencisine destek sağladı.

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen ilkokul öğrencilerine kırtasiye yardımı projesi, Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde yer alan Koordinasyon Şube Müdürlükleri aracılığı ile ilçe ilçe yayıldı. Bir ucu Akdeniz’e, bir ucu Toros dağlarının zirvelerine kadar uzanan geniş bir yüzölçümüne sahip Mersin’de, ilgili birimlerin çalışmaları neticesinde eğitim yardımı ulaşmayan okul, defteri, kalemi olmayan öğrenci kalmadı.

Merkez ilçelerde 13 bin 940 ilkokul öğrencisine ulaşan Büyükşehir Belediyesi, Anamur’da bin 650, Aydıncık’ta 600, Bozyazı’da bin 500, Çamlıyayla’da 375, Erdemli’de 3 bin, Gülnar’da bin 500, Mut’ta 2 bin 550, Silifke’de 3 bin ve Tarsus’ta 4 bin 800 öğrenciye kırtasiye seti yardımını ulaştırarak, toplamda 32 bin 915 öğrencinin yüzünü güldürdü.

Kendilerine gönderdiği kırtasiye seti hediyesi ile yüzleri gülen öğrenciler, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a teşekkürlerini iletti.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom