Şaphane'de, jandarmadan okul servisi şoförlerine seminer

Kütahya’nın Şaphane ilçesinde Jandarma Trafik ekipleri tarafından okul servisi şoförlerine yönelik eğitim semineri düzenlendi.

Şaphane'de, jandarmadan okul servisi şoförlerine seminer
Haberde İnsan
Kütahya’nın Şaphane ilçesinde Jandarma Trafik ekipleri tarafından okul servisi şoförlerine yönelik eğitim semineri düzenlendi.

Seminerde jandarma trafik ekipleri tarafından okul servis şoförlerine uymaları gereken kuralları anlattı.

İlçe Jandarma Bölük Komutanı Hasan Aral Şaphane ilçesinde taşıma şoförlerinin işini iyi yaptığını, bugüne kadar hiçbir sorunla karşılaşmadıklarını belirti. Aral, ’’Bugüne kadar hiçbir sorunla karşılaşmadık. Ama bu seminer sayesinde kazasız belasız bu eğitim ve öğretim dönemini de atlatmamız gerek. Jandarma trafik ekiplerimiz bu konuda arkadaşlarımızı bilgilendirdi. Yapılması gereken kurallar ve yapılmaması gereken, uymaları gereken kuralları anlatıldı. Örneğin, servis araçlarının bakım ve onarımı 6 ayda bir yapılacak, taşıtların cinsine göre Karayolları Trafik Yönetmeliğine göre periyodik muayeneleri düzenli takip edilecek. Öğrencileri güvenli bir şekilde araca bindirmek ya da indirmek için trafik de dikkate alınarak uygun yer seçilecek. Öğrenciler araca bindiğinde kapı kapatılacak. Öğrencilerin belirlenen güzergahlar dışında farklı yerlerde inme veya alışveriş ve benzeri nedenlerle aracı durdurma talebi kabul edilmeyecek. Servislerde öğrenciden başka kişiler taşınmayacak gibi kurallar anlatıldı" dedi.

Seminere, İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Koz, İlce Jandarma Komutanı Hasan Aral, İlçe Emniyet Amiri Mesut Yılmaz, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Fuat Bayri ve servis şoförleri katıldı. (YD-EFE)
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom