Türk Diyanet Vakıf-Sen Van Şubesinin 2. Olağan Genel Kongresi yapıldı

Türk Diyanet Vakıf-Sen Van Şubesinin 2.

Türk Diyanet Vakıf-Sen Van Şubesinin 2. Olağan Genel Kongresi yapıldı
Genel
Türk Diyanet Vakıf-Sen Van Şubesinin 2. Olağan Genel Kongresi yapıldı. Tek liste halinde gidilen seçimde mevcut başkan Mehmet Yaşar güven tazeledi.

Van-Şişli Öğretmenevinde gerçekleşen kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından divan oluşturuldu. Türk Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Kenan Ak’ın selamlama konuşmasının ardından kürsüye çıkan Başkan Yaşar, 2001 yılında kurulan sendikanın amacının özelde Diyanet İşleri Başkanlığı ve Vakıflar Genel Müdürlüğü çalışanlarının ortak ekonomik, sosyal ve mesleki hak ve menfaatlerinin korunması olduğunu belirterek, “Genelde ise ülkemizin saadeti ve mutluluğu olmuştur. En büyük amacımız şerre kilit, hayra ise anahtar olmaktır. Yapılan bunca çaba ve hizmetlerden bir tanesi dahi Allah katında kabul görürse bu bizim dünya ve ahiret için kurtuluşumuza vesiledir. Bu kapsamda kurultayımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Faaliyet raporlarının okunması, dilek ve temennilerin ardından tek liste halinde gidilen seçimde mevcut başkan Mehmet Yaşar tekrar başkanlığa seçildi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom