Türkiye'nin ikinci büyük et kombina tesisinin temeli atıldı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Trakya’nın en büyük Türkiye’nin ikinci büyük et kombina merkezinin temel atma töreni gerçekleşti.

Türkiye'nin ikinci büyük et kombina tesisinin temeli atıldı
Genel
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Trakya’nın en büyük Türkiye’nin ikinci büyük et kombina merkezinin temel atma töreni gerçekleşti.

Tekirdağ’ın Malkara ilçesine bağlı Çavuşköy’de gerçekleşen Türkiye’nin ikinci büyük et kombina merkezi temel atma törenine, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Milletvekilleri Faik Öztrak, Emre Köprülü, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Meclis Üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve Malkaralı vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, törenin açılış konuşmasını yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ’ın yatırımlarına değinerek, "Tekirdağ’ın 5 ana vizyonu var. Bunlar, tarım ve hayvancılık, sanayi, turizm, lojistik ve üniversite. Bana göre burada olduğumuza göre en önemli vizyonların başında tarım ve hayvancılık geliyor. Toprak yapamazsın, mevcut toprağı en iyi şekilde değerlendirirsin. Trakya’ya geldiğiniz zaman, Tekirdağ’a geldiğiniz zaman Türkiye’de üretilen buğdayın 20’de biri, ayçiçeğinin yüzde 33’ü, üzümün yüzde 2’si arpanın yüzde 4’ü pirincin yüzde 8’i bu bölgede üretiliyorsa, hayvancılık bu bölgede arı bölgeyse yani buradan dışarıya hayvan gider ama hayvan gelmez. Böyle gelişmiş bir tarım ve hayvancılık altyapısı ve bilgisi varsa bu bölgeye buna özgü yatırımları yapmak zorundasınız. Biz büyükşehir olarak bu yatırımları gördük ve yapmaktayız. Ama ben bugün bir mutluluk daha gördüm burada, üç siyasi partimizin de siyasi temsilcileri burada. Çok mutluyum hepsini bir daha kutluyorum" dedi.

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ise, "Üç buçuk görev yılımızın sonuna geldik. Görev süremizde, geçmişe dönüp baktığımız zaman, sosyal demokrat belediyeciliğin Malkara’da yıllarca hatırlanacağı eserler bıraktığımızı görüyoruz" ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından dualar okunduktan sonra, et kombina merkezi temel atma töreni milletvekilleri ve belediye başkanları tarafından kurdele kesimiyle gerçekleşti.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom