Yaz bitti, örgü satışları hızlandı

Yaz aylarını durgun geçiren örgü sektörü, havaların soğumaya başlaması ile birlikte hareketlendi.

Yaz bitti, örgü satışları hızlandı
Ekonomi
Yaz aylarını durgun geçiren örgü sektörü, havaların soğumaya başlaması ile birlikte hareketlendi.

Özellikle ev hanımlarının vazgeçilmez hobilerinden olan örgünün, en önemli unsuru olan yumaklara kış aylarının yaklaşması ile birlikte talep arttı. İnceden kalına, renge renk çeşitleri ile müşterileri cezbeden yumaklar, vatandaşlara uygun fiyatlar ile birbirinden şık giysileri dikme fırsatı veriyor.

Eskişehir’de, örgü üzerine ürün satışı yapan bir işletmeyi yöneten Ahmet İçöz, yaz aylarının sona ermesi ile birlikte örgü sektöründeki hareketliliğin tatmin edici seviyeye geldiğini söyledi. Yaz aylarının kendileri için sıkıntılı geçtiğini vurgulayan İçöz, “Bu sektörde yaz ve kış ayları, siyah ve beyaz gibidir. Yazın satışları düşer, ocak ayı gibi de tavan yapar. Şuan sezona başladık diyebiliriz. İlgi çok iyi bir seviyede. Daha artacağını ümit ediyoruz” şeklinde konuştu.

“Örgü, vazgeçilmez bir hobi”

Ev hanımlarından, doktorlara kadar örgünün vazgeçilmez bir hobi olduğunu belirten Ahmet İçöz, “Buna ek olarak bu işten para kazananlar da var. Her meslekten bayanı, örgü örerken görebilirsiniz. Çünkü bu onlar için hem büyük bir hobi hem de kazanç kapısı. Çok makul fiyatlar ile birbirinden şık giysiler dikiyorlar. Bu da onları mutlu ediyor diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, fiyatların normal seviyede seyrettiğini aktaran Ahmet İçöz, örgü sektöründe genellikle nisan ayından nisan ayına ufak bir zammın olduğunu da sözlerine ekledi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom